Воскресенье, 17 октября 2021   Подписка на обновления  Письмо редактору
Популярно
В Одесі почали розгляд справи про руйнування будинку Русова під час реставрації
10:00, 17 сентября 2021

В Одесі почали розгляд справи про руйнування будинку Русова під час реставрації


16 вересня в Приморському районному суді почали слухати кримінальну справу про пошкодження та перебудову будинку Русова під час ремонтно-реставраційних робіт у 2018 році. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка відвідала засідання.

Кримінальна справа потрапила до судді Приморського суду Анатолія Деруса. Йдеться про ремонтні роботи в будинку Русова. Слідчі переконані, що приватна компанія «Реставратор-1946» у 2018 році володіла «деякими житловими й нежитловими приміщеннями» у пам’ятці архітектури.

За версією слідства, аби перебудувати ці приміщення, компанія вступила у «злочинну змову» з директоркою «Укрспецпроєкт» Оленою Сердюк, директором фірми «Чхоллима» Євгеном Челаком та директором компанії «Арт-проєкт 2010» Андрієм Каратаєм. У цей час вони як підрядник та субпідрядники займалися ремонтно-реставраційними роботами в будинку Русова за бюджетні кошти, оскільки перемогли аукціоні, де замовником робіт стало міське управління капітального будівництва.

Незаконні роботи компаній призвели до пошкодження та зміни майже 50% історичної будівлі. Зокрема було пошкоджено або змінено приблизно 30% елементів фасаду: автентична кована огорожа, ліпний декор, декоративні скульптури, колони, пілястри, дерев’яні старовинні заповнення віконних прорізів та вітрин. Крім цього, під час робіт пошкодили або змінили приблизно 10% силуету й декору наметів та купола.

На перше підготовче засідання з’явилися всі четверо обвинувачених: Олена Сердюк, Євген Челак, Андрій Каратай та директорка фірми «Реставратор-1946» Ліна Прийменко. Однак провести слухання не вдалося, оскільки від міської ради, яка в цій справі визнана потерпілою стороною, ніхто не прийшов. Неможливість проведення засідання підтримали не лише фігуранти справи та їхні адвокати, а й прокурор Павло Муравйов.

В суді Одеси почали слухати справу про розкрадання бюджету при реставрації будинку РусоваСуспільне Одеса

Суддя Анатолій Дерус та прокурор Павло Муравйов.

В суді Одеси почали слухати справу про розкрадання бюджету при реставрації будинку РусоваСуспільне Одеса

Захисники та фігуранти кримінальної справи.

«До нас надійшов обвинувальний акт щодо Олени Сердюк. Він вже формально об’єднаний з іншими справами, але там є потерпілою стороною Одеська міська рада. Представник міськради сьогодні не з’явився», – констатувала секретарка судді Неллі Брус, пояснюючи відсутність міськради учасникам справи.

Після засідання обвинувачена Олена Сердюк та її адвокат відмовилися коментувати справу кореспондентам Суспільного. Утім обвинувачена зазначила, що не визнає своєї провини.

Джерело


© 2021 Правда Одессы — Pravda-Odessa.in.ua