Суббота, 25 июня 2022   Подписка на обновления  Письмо редактору
Популярно
«Тренуй українську – допоможи ЗСУ». В Одесі відкрили розмовний клуб української мови
17:42, 12 мая 2022

«Тренуй українську – допоможи ЗСУ». В Одесі відкрили розмовний клуб української мови


В Одесі відкрили розмовний клуб української мови. Заняття проводять для всіх, хто бажає розмовляти українською. Будь-хто може долучитися до клубу, незалежно від рівня володіння мовою. Зустрічі благодійні: усі зібрані кошти передають на потреби військових. Більше – у матеріалі Суспільного.

Український розмовний клуб відкрила одеситка Тетяна Хамрай. Від початку війни дівчина вирішила розмовляти лише українською і шукала в Одесі подібне середовище. Не знайшовши відповідного простору, вона заснувала власний клуб.

«Щодо української мови, я сама перейшла на неї десь місяць тому і почала шукати щось таке, що мене теж підтримує, надихне і нічого в Одесі не знайшла. Тому й вирішила заснувати клуб для тих, хто, по-перше, тільки переходить на українську мову і шукає підтримки, шукає людей, які надихнуть. Також клуб для тих, хто давно перейшов на українську мову», – рвона.

Під час заняття всі учасники діляться на пари та виконують різні вправи. Головна умова – розмовляти виключно українською, навіть якщо з помилками.

«Перехід на українську мову є для мене трошки складним саме не через словниковий запас, а через якісь такі моменти психологічні. Також помітила, що трошки не вистачає словникового запасу, забуваю деякі слова і це дає гарну практику», – розповіла учасниця Альона.

«Я народилася в Одесі й все життя розмовляла російською. Це для мене, не те щоб рідна, але це достатньо комфортна для мене мова, втім хочеться, після того, як все закінчиться, повернутися на роботу і розмовляти на касі у своєму ресторані солов’їною мовою, українською», – ділиться Олена, яка прийшла на заняття.

«Ну це дуже легко, я не хочу розмовляти мовою окупанта. З першого дня війни я слухаю тільки українські пісні та українську музику», – говорить учасник розмовного клубу Натік.

Такі розмовні зустрічі відбуваються щосереди о 18:00 за адресою: Олександрівський проспект, 16 та щосуботи о 14:00 за адресою: вул. Героїв Крут, 15. Деталі можна знайти на каналі «Розмовний клуб в Одесі» у Telegram.

Джерело


© 2022 Правда Одессы — Pravda-Odessa.in.ua